Vsadím se, že tento dotaz se bezesporu do vyhledávačů zadá řádově častěji, než třeba „mafia 2 koupit“. Ale jelikož článek nebude pojednávat o SEO optimalizaci pro vyhledávače ale hlavně o Mafii 2 jako takové, o které by měl shrnout dosavadní vývoj formou obrázků a videí, opravím nadpis článku na:

Mafia 2: od roku 2007 až po datum vydání

Mafia 2 logo

Third-person akce z pera studia 2K Czech – Mafia 2, je nejočekávanější hra v roku 2010. Bude možná nejdéle vyvíjenou hrou na světě, tak doufejme že bude stát za to. Ze screenshotů a trailerů to vypadá opravdu velmi dobře až výborně. Výborný herní engine v kombinaci se skvěle udělanou grafikou a s pokročilými fyzikálními efekty nás uchvátí natolik, že nejeden hráč, který nostalgicky zavzpomínal na první díl, investuje klidně do nového hardware, aby si hru vychutnal na maximálních detailech.

Obal budoucí PC verze Mafie 2

Obal budoucí PC verze Mafie 2

Velmi se na tom podepíše i to, že stejně jako „jednička“ bude kompletně v češtině, včetně dabingu, což je samozřejmě velmi výjimečný a skvělý počin. Kompletní českou lokalizaci si jako obvykle vychutnají pouze hráči na platformě PC. To je trochu škoda, protože na této platformě se asi nejvíc krade, a zřejmě vydavateli česká PC verze nejméně vydělá a drahá lokalizace se tak může paradoxně minout (marketingovým) účinkem. Pro ostatní dvě (konzolové) platformy, Xbox 360 a Playstation 3 se nepočítá bohužel ani s českými titulky.

Několikrát posouvané termíny vydání, svědčící zřejmě o technických problémech při vývoji hry, taky hráče příliš nepotěšili a současné slibované datum vydání, srpen 2010, berou někteří spíše s rezervou.

O Mafii 2

Mafia 2 logoHra ve stylu GTA se bude odehrávat ve fiktivním americkém městě Empire Bay, jehož předlohou je New York a San Francisco. Jeho rozloha ve hře má být až 16 Km2 a má obsahovat 20 čtvrtí. Příběh je zasazen do 40. – 50. let minulého století.

Hlavní postavou příběhu je Vito Scaletta, který do příchodu k mafii již nějaké zkušenosti se zločinem má, na rozdíl od protagonisty (taxikáře) z prvního dílu.

Scénickou hudbu, podtrhující dramatičnost příběhu, nahrál v roce 2009 Pražský filharmonický orchestr.

Obrázky a videa ze hry

Screenshot ze hry Mafia 2Screenshot ze hry Mafia 2

Screenshot ze hry Mafia 2Screenshot ze hry Mafia 2

Screenshot ze hry Mafia 2Screenshot ze hry Mafia 2

Screenshot ze hry Mafia 2Screenshot ze hry Mafia 2


Mafia – The City of Lost Heaven

Trailer z prvního dílu hry Mafia.


1.Trailer


2.Trailer


PhysX Trailer

Ukázka fyzikálních efektů ve hře.


GDC Trailer


Story & Characters Trailer

O příběhu a postavách.


Gameplay Trailer

Ukázka z hraní Mafie 2.


CZ dubbing trailer

Ukázka českého dabingu v PC verzi hry.


Předpokládané hardwarové požadavky?


  • Dvoujádrový procesor 2GHz
  • Operační paměť 1GB
  • Grafická karta Nvidia GeForce 6600
  • Volné místo na harddisku 4GB

Zatím nejsou oficiálně nikde uvedeny.